Štúdium

Možnosti

Hodnoty a vízia

Úspechy

Ponuka študijných a učebných odborov v školskom roku
2005 / 2006

Združená stredná škola odevná v Púchove patrí k najstarším odborným školám regiónu. Škola sa po roku 1989 prispôsobila novým ekonomickým a spoločenským podmienkam a rozšírila ponuku o nové študijné odbory, ktorých cieľom je poskytnúť široké všeobecné vzdelanie prepojené s kvalitným odborným vzdelávaním. Prioritou školy je jazykové, ekonomické a počítačové vzdelávanie. Jej prednosťou je dobré materiálno-technické vybavenie - školská knižnica, tri učebne výpočtovej techniky, jazykové učebne, vlastný internát, nové učiteľské pracovisko, zrekonštruovaná telocvičňa, odborné učebne, ateliéry pre umelecké odbory.

V školskom roku 2005/2006 ZSŠ odevná v Púchove ponúka tieto študijné a učebné odbory:

·           & 3917610 TIS- odevníctvo - technické a informatické služby

4-ročné štúdium s maturitou poskytuje vzdelanie ekonomických predmetoch (učí sa základom ekonomiky, jednoduchého a podvojného účtovníctva, získava právne vedomie, základy pre podnikanie a obchodnú činnosť, ovláda obsluhu počítača, písanie na stroji, vie zoštylizovať písomnosti z obchodnej korešpondencie). Škola ponúka štúdium  dvoch cudzích jazykov, slovom i písmom na úrovni, ktorá mu umožní dohovoriť sa s cudzincom a hľadať informácie v odbornej literatúre. V odborných predmetoch odevníctva sa zoznámi s technológiou výroby, vie posúdiť odevný materiál, zostrojiť strihy a ušiť jednoduchšie odevy. Absolvent  je kvalifikovaný pre prácu asistenta hospodárskych pracovníkov v odevnom a textilnom priemysle a samozrejme aj v ostatných odvetviach.

·            " 3128100 Výroba odevov

Pilotné štúdium PHARE - programu reformy odborného vzdelávania  V 3. a 4. Ročníku si študenti volia jedno z dvoch zameraní: Zameranie SOU 3128405 Výroba odevov - riadenie výroby
               Zameranie SOŠ 3128601 Výroba odevov - príprava výroby

·           N Umelecké študijné odbory s maturitou
82376 Návrhárstvo a modelárstvo odevov (Odevný dizajn)
8238600 Ručné výtvarné spracovanie textílií (Textilný dizajn
)

Umelecké odbory sú určené žiakom, ktorí majú fantáziu, predstavivosť, zmysel pre vkus, módu... , zručnosť v kreslení, miešaní farieb. Študenti obidvoch odborov majú možnosť zapájať sa do celoštátnych i medzinárodných súťaží a projektov. Po skončení štúdia môžu pokračovať v štúdiu na vysokej škole výtvarného zamerania na Slovensku i v Európe, na pedagogických fakultách ( samostatne výtvarnú výchovu alebo v kombinácii s iným predmetom ). Existuje i mnoho foriem pomaturitného a bakalárskeho štúdia. Ak je absolvent šikovný, môže spolupracovať s odevnými a textilnými firmami, prípadne môže začať samostatne podnikať .

·           " 3 - ročný učebný odbor
3152 2 02 Krajčír- dámske odevy

3- ročný učebný odbor umožňuje žiakovi získanie výučného listu v odbore krajčír dámskych odevov a dobre uplatnenie v odevných firmách, ktoré zhotovujú odevy alebo technickú konfekciu ( poťahy pre automobilový priemysel ). Žiak má možnosť pokračovať v 2- ročnom dennom nadstavbovom štúdiu v dvoch odborov:

31254      Odevníctvo

640 34 00  Podnikanie v remeslách a službách - odevníctvo

·           " 2 - ročný učebný odbor
3178 0 výroba konfekcie

2- ročný učebný odbor je určený pre žiakov, ktorí ukončili ZŠ v nižšom ako v 9. ročníku. Štúdium umožní získať výučný list vo svojom odbore a uplatniť sa v odevnej výrobe pri šití odevnej a technickej konfekcie.

Po skončení štúdia  naša škola ponúka

·           $ pomaturitné vyššie odborné štúdium a  to v dvoch odboroch :
3133 7 manažér v odevníctve -
odbor je zameraný na podnikanie a riadenie firmy
3135 7 komerčný pracovník v odevníctve - odbor je zameraný na štúdium marketingu

Kontakty: ZSŠ odevná Púchov, Svätoplukova 1463, 02041 Púchov

Telefón: 042/4632808, 042/4632369       E-mail: skola@zssodevpu.edu.sk